Al op zeer jonge leeftijd ontdekte Guusje Bertholet haar passie voor tekenen en schilderen. Na een reeks van levensgebeurtenissen besloot zij, na het volgen van een lang toelatingstraject, om zich in te schrijven voor een postdoctorale masteropleiding tot medisch en wetensschappelijk illustrator aan de universiteit te Maastricht.
Na haar afstuderen raakte zij vooral geïnspireerd door insecten en stammenculturen over de hele wereld. Beide verliezen hun leefgebied door verstedelijking, met als gevolg dat hun populaties snel afnemen. Zij schildert ze op doek en wel zo groot mogelijk voordat zij verdwijnen.
Guusje bertholet won enkele prijzen:
Nederlandse Designprijs, categorie “illustratie” Nominatie Duitse Designprijs, categorie “illustratie”, Dr. Salvador Pascual Award (internationale prijs voor de beste medische illustratie).
HOOFD EXPOSITIE ART FESTIVAL HEUSDEN
Uitstervende culturen inspireren me en met name de mens erachter. Het hoofd en de gezichtsuitdrukking vertellen zoveel meer over de persoon. De uitdaging is om het hoofd/portret tot leven te wekken.